روی خط خبر

  • ronaghtolid00
  • مهمترین مانع پیش روی رونق تولید در ایران ؟

منبع: ronaghtolid00
امتیاز: 5 5

مهمترین مانع پیش روی رونق تولید در ایران ؟ از وبلاگ رونق تولید ronaghtolid00

مهمترین مانع پیش روی رونق تولید در ایران ؟

مهمترین مانع پیشروی رونق تولید در ایران چیست؟  مهدی تقوی، استاد دانشگاه علامه و کارشناس اقتصادی گفت: سهم بالای دولت در اقتصاد از یک سو و حضور پرنگ خصولتی ها در اقتصاد از سوی دیگر مانع مهم رونق تولید در ایران تلقی می شوند.

وی با اشاره به اینکه امسال از سوی مقام رهبری به عنوان سال رونق تولید نامیده شده است، به خبر انلاین گفت: موانع رونق تولید در ایران بی شمار هستند، از نبود فضای مناسب برای کسب و کار گرفته تا مهیا نبودن شرایط برای ایجاد فضای رقابتی در اقتصاد اما نکته مهم اینجاست که برطرف کردن تمامی مشکلات در یک سال میسر نیست و کافی است تنها با شناسایی مهمترین مشکلات، یک یا دو مانع اساسی از سر راه تولید برداشته شود. وی با اشاره به اینکه این نامگذاری نشان می دهد لازم است در حوزه اقتصاد تمامی جناح های سیاسی و تمامی گروه های موثر لازم است به توافقی دست یابند، گفت: متاسفانه بر سر بدیهی ترین مسائل هنوز در ایران اختلاف نظر وجود دارد و صداهای متعددی به گوش می رسد ، به عنوان مثال نمی دانیم کارویژه ما در حوزه اقتصاد چیست و بالاخره باید چه کنیم ، در حالی که صراحتا مقام رهبری از سرمایه گذاری دفاع می کند، برخی اقداماتی را در دستور کار قرار می دهند که مخل سرمایه گذاری در کشور است . وی کنترل تورم را مهمترین اولویت برای رونق تولید دانست و گفت: در اقتصاد متورم سرمایه ها به سمت تولید حرکت نمی کند بلکه هر بازاری سود بیشتری به سرمایه گذار بدهد ، مد نظر قرار می گیرد البته اینجا منظور از سود ، سود واقعی نیست ، بلکه منظور این است که هربازاری امکان حفظ بیشتر قدرت خرید را داشته باشد، مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرد. به گفته وی در این شرایط رونق تولید در گرو کنترل تورم و ایجاد فضای باثبات در اقتصاد است. وی تاکید کرد: در چنین شرایطی دلالان و بازارهای غیرمولد در اقتصاد قدرت نمایی می کنند و در نتیجه غیرمولدها فضا را برای حیات از مولدها می‎ ربایند .موضوعات مرتبط: سال رونق تولیدبرچسب ها: مانع پیش روی , رونق تولید , نبود فضای مناسب , کنترل تورم

در صورتیکه پست با عنوان مهمترین مانع پیش روی رونق تولید در ایران ؟ دارای محتوای نامناسب میباشد بر روی گزینه درخواست حذف مطلب کلیک نمائید تا از دسترس خارج گردد.