روی خط خبر

  • ravesh
  • برای خداوند چه فرقی می کند حجاب داشته باشم یا نه

منبع: ravesh
امتیاز: 5 5

برای خداوند چه فرقی می کند حجاب داشته باشم یا نه از وبلاگ تجربیات چادری شدن در عصر روشنفکری ravesh

برای خداوند چه فرقی می کند حجاب داشته باشم یا نه

سلام روزی آنقدر در انتخاب چادر تردید داشتم که باور نمی کردم یک روز در تبلیغش مطلبی بنویسم . و الان متعجبم چطور این وبلاگ را راه انداخته ام .  من از راهی پر فراز و فرود به چادر رسیدم . اولش یک آدم عادی بودم . یک دختر  متولد دهه شصت که طبق معمول خانواده های ایرانی متعصب آن دهه قربانی سخت گیری و خشونت شدید برادر عزیزم 😕😂از چادر نفرت داشتم . سپس رفتارهای زشت اجتماعی  بعضی به ظاهر مذهبی ها آتش این نفرت را بیشتر کرد . و بالاخره کلا از حجاب زده شدم و در اثر آشنایی با یک جو روشنفکری والبته پس از ازدواج، و با تمایل شوهرم ، کلا بی حجاب شدم .     بله اینطوری هاست .... ماجرا خیلی طولانی و مفصل هست   این قضیه بی حجابی فقط توی همان جمع روشنفکرانه و دوستانه بود . و مدت  یکی دوماه طول کشید اما ، از بس عذاب وجدان داشتم ، همان موقع دوباره روسری به سر گذاشتم و اعلام کردم نمی تونم بی حجاب باشم که با تمسخر و ... رو به رو شد ولی اهمیت ندادم .  بعد دیگه آتشی به جانم افتاده بود و اونهم جوابگویی به سوالات مختلف بود .  من توی اون جمع روشنفکری هم به جواب سوالاتم نرسیده بودم . افتادم در به در تا به جواب برسم چرا باید حجاب داشته باشم اصلا مگه مهمه چه اهمیتی داره برای خداوند متعال، وسط اینهمه خلقت عجیب و شگفت انگیز و این جهان بیکرانه وسیع من یک تکه پارچه روی سرم باشه یا نه .  و کم کم  همه چیز شکل گرفت و شروع شد . 

سلام روزی آنقدر در انتخاب چادر تردید داشتم که باور نمی کردم یک روز در تبلیغش مطلبی بنویسم . و الان متعجبم چطور این وبلاگ را راه انداخته ام . من از راهی پر فراز و فرود به چادر رسیدم . اولش یک آدم عادی بودم . یک دختر متولد دهه شصت که طبق معمول خانواده های ایرانی متعصب آن دهه قربانی سخت گیری و خشونت شدید برادر عزیزم 😕😂از چادر نفرت داشتم . سپس رفتارهای زشت اجتماعی بعضی به ظاهر مذهبی ها آتش این نفرت را بیشتر کرد . و بالاخره کلا از حجاب زده شدم و در اثر آشنایی با یک جو روشنفکری والبته پس از ازدواج، و با تمایل شوهرم ، کلا بی حجاب شدم . بله اینطوری هاست .... ماجرا خیلی طولانی و مفصل هست این قضیه بی حجابی فقط توی همان جمع روشنفکرانه و دوستانه بود . و مدت یکی دوماه طول کشید اما ، از بس عذاب وجدان داشتم ، همان موقع دوباره روسری به سر گذاشتم و اعلام کردم نمی تونم بی حجاب باشم که با تمسخر و ... رو به رو شد ولی اهمیت ندادم .بعد دیگه آتشی به جانم افتاده بود و اونهم جوابگویی به سوالات مختلف بود . من توی اون جمع روشنفکری هم به جواب سوالاتم نرسیده بودم . افتادم در به در تا به جواب برسم چرا باید حجاب داشته باشم اصلا مگه مهمه چه اهمیتی داره برای خداوند متعال، وسط اینهمه خلقت عجیب و شگفت انگیز و این جهان بیکرانه وسیع من یک تکه پارچه روی سرم باشه یا نه . و کم کم همه چیز شکل گرفت و شروع شد .

در صورتیکه پست با عنوان برای خداوند چه فرقی می کند حجاب داشته باشم یا نه دارای محتوای نامناسب میباشد بر روی گزینه درخواست حذف مطلب کلیک نمائید تا از دسترس خارج گردد.

× ×