روی خط خبر

منبع: mosighidan
امتیاز: 5 5

بهترین مارک پیانو چیست؟ از وبلاگ آموزش موسیقی mosighidan

بهترین مارک پیانو چیست؟

Schulze Pollmann (شولز پلمن)اين برند ايتاليايي جزء معروفترين پيانوهاي دنيا ميباشد،پيانوهاي اين برند کاملا"دست ساز بوده و از آن در سال فقط 300 عدد پيانوي ديواري و 50 عدد پيانوي گرند توليد ميشود . صداي اين پيانو کاملا" مسحور کننده ميباشد و ظاهر آن بقدري زيباست که زيباترين پيانوي جهان شناخته ميشود. کارخانه فراري به کارخانه شولز پلمن سفارش توليد پيانويي با رنگ قرمز فراري داده است که اين پيانو ساخته شده و در تمام نمايندگي هاي فراري در سراسر جهان وجود دارد اين برند در رنکينگ هاي معتبر پيانو در گريد A قرار دارد. Blüthner(بلوتنر)يکي ديگر از توليد کنندگان بزرگ پيانو، اين بار از لايپزيش (Leipzig) آلمان است.در سال 1853 Julius Blüthner شرکت را پايه گذاري کرد و تا امروز فعاليتش (کمپاني) ادامه دارد و توسط خانواده بلوتنر اداره مي شود.47 سال بعد بلوتنر با ساخت بيش از 5,000 ساز در سال، به بزرگترين سازنده پيانو در آلمان تبديل شد.پيانو هاي بلوتنر هنوز به خاطر کيفيت و تن صداي روشن معروف هستند. ويلهلم کمپف (Wilhem Kempff)، پيانيست تحسين شده، از پيانو هاي بلوتنر (Blüthner Pianos) به عنوان «دقيق» ياد مي کند و از آنها به خاطر داشتن زيبايي بي نظير تجليل مي کند.Yamaha(ياماها)اين برند متعلق به کشور ژاپن است ولي اکثر مدلهاي آن در کشور اندونزي ساخته مي شود. متأسفانه در پيانوهاي ساخت اندونزي اين برند از قطعات پلاستيکي در اکشن استفاده شده است که تأثير بدي در صداي ساز وارد و همچنين در دراز مدت باعث آسيب رساندن به چکشهاي پيانو ميشود ولي پيانوهاي ساخت ژاپن اين برند از کيفيت قابل قبولي برخوردار هستند.Bösendorfer(بوزندورفر)بوزندورفر يکي از قديمي ترين سازندگان پيانوي لوکس در دنيا است که در وين اتريش در سال 1828 شروع به کار کرد.ايگناز بوزندورفر (Ignaz Bösendorfer) شرکت را تاسيس کرد و از افتخار لقب “پيانو ساز رسمي” امپراطور اتريش در 1830 برخوردار بود. بوزندورفر به دليل ابداع در توسعه دادن صفحه کليد 88 کليدي به صفحه کليد Imperial Grand (مجلل بزرگ) که داراي 97 کليد است، (8 اکتاو )، معروف است. SCHONBRUNN(شونبرون) پيانو شونبرون اين برند متعلق به کشور آلمان است و در شهر Eisenberg ازسال 1877مشغول به فعاليت ميباشد . از لحاظ طراحي ، Touch پيانو و يکدستي صدا در اکتاوهاي مختلف استاندارد ميباشد بخصوص از پيانوهاي گرند اين برند صدايي فوق العاده خوب بگوش مي رسد و نگهداري کوک اين پيانوها بسيار زياد ميباشد.قيمت اين پيانوها نسبت به کيفيتشان بسيار مناسب است.   

Schulze Pollmann (شولز پلمن)این برند ایتالیایی جزء معروفترین پیانوهای دنیا میباشد،پیانوهای این برند کاملا"دست ساز بوده و از آن در سال فقط 300 عدد پیانوی دیواری و 50 عدد پیانوی گرند تولید میشود . صدای این پیانو کاملا" مسحور کننده میباشد و ظاهر آن بقدری زیباست که زیباترین پیانوی جهان شناخته میشود. کارخانه فراری به کارخانه شولز پلمن سفارش تولید پیانویی با رنگ قرمز فراری داده است که این پیانو ساخته شده و در تمام نمایندگی های فراری در سراسر جهان وجود دارد این برند در رنکینگ های معتبر پیانو در گرید A قرار دارد. Blüthner(بلوتنر)یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ پیانو، این بار از لایپزیش (Leipzig) آلمان است.در سال 1853 Julius Blüthner شرکت را پایه گذاری کرد و تا امروز فعالیتش (کمپانی) ادامه دارد و توسط خانواده بلوتنر اداره می شود.47 سال بعد بلوتنر با ساخت بیش از 5,000 ساز در سال، به بزرگترین سازنده پیانو در آلمان تبدیل شد.پیانو های بلوتنر هنوز به خاطر کیفیت و تن صدای روشن معروف هستند. ویلهلم کمپف (Wilhem Kempff)، پیانیست تحسین شده، از پیانو های بلوتنر (Blüthner Pianos) به عنوان «دقیق» یاد می کند و از آنها به خاطر داشتن زیبایی بی نظیر تجلیل می کند.Yamaha(یاماها)این برند متعلق به کشور ژاپن است ولی اکثر مدلهای آن در کشور اندونزی ساخته می شود. متأسفانه در پیانوهای ساخت اندونزی این برند از قطعات پلاستیکی در اکشن استفاده شده است که تأثیر بدی در صدای ساز وارد و همچنین در دراز مدت باعث آسیب رساندن به چکشهای پیانو میشود ولی پیانوهای ساخت ژاپن این برند از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.Bösendorfer(بوزندورفر)بوزندورفر یکی از قدیمی ترین سازندگان پیانوی لوکس در دنیا است که در وین اتریش در سال 1828 شروع به کار کرد.ایگناز بوزندورفر (Ignaz Bösendorfer) شرکت را تاسیس کرد و از افتخار لقب “پیانو ساز رسمی” امپراطور اتریش در 1830 برخوردار بود. بوزندورفر به دلیل ابداع در توسعه دادن صفحه کلید 88 کلیدی به صفحه کلید Imperial Grand (مجلل بزرگ) که دارای 97 کلید است، (8 اکتاو )، معروف است. SCHONBRUNN(شونبرون) پیانو شونبرون این برند متعلق به کشور آلمان است و در شهر Eisenberg ازسال 1877مشغول به فعالیت میباشد . از لحاظ طراحی ، Touch پیانو و یکدستی صدا در اکتاوهای مختلف استاندارد میباشد بخصوص از پیانوهای گرند این برند صدایی فوق العاده خوب بگوش می رسد و نگهداری کوک این پیانوها بسیار زیاد میباشد.قیمت این پیانوها نسبت به کیفیتشان بسیار مناسب است.

در صورتیکه پست با عنوان بهترین مارک پیانو چیست؟ دارای محتوای نامناسب میباشد بر روی گزینه درخواست حذف مطلب کلیک نمائید تا از دسترس خارج گردد.