روی خط خبر

  • fd77sh
  • ✓خاطره هام⁦ - چابهار زیبا..

منبع: fd77sh
امتیاز: 5 5

✓خاطره هام⁦ - چابهار زیبا.. از وبلاگ ✓خاطره هام⁦ fd77sh

✓خاطره هام⁦ - چابهار زیبا..

پست موقت: چابهار یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان و تنها بندر اقیانوسی کشور می باشد که در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. همین امر سواحل صخره ای را در این منطقه بوجود آورده که امواج پس از برخورد با آنها گاه تا پنج متر اوج می گیرند. خنک ترین در تابستان و گرم ترین در زمستانآب و هوای این شهر و پیرامون آن همیشه بهاری و معتدل است و به همین دلیل چابهار (چهاربهار) نامیده می شود. چابهار هم عرض جغرافیایی و هم آب و هوا با بندر میامی در شبه جزیره فلوریدای امریکا است. وزش بادهای موسمی، موسوم به �مونسون� در چابهار سبب شده است تا این بندر در تابستان، خنک ترین و در زمستان، گرم ترین بندر جنوبی ایران و دمای آن تنها بین ۱۰ تا ۳۴ درجه سانتی گراد در نوسان باشد. این دما باعث ایجاد یکی از متنوع ترین پوشش های گیاهی و گونه های جانوری در چابهار  دیدنی های چابهار؛ از بندر گواتر تا کوه های مینیاتوری سایت ناسا عکسی از درخشش پلانکتونها در سواحل چابهار را به عنوان عکس روز سایت خود انتخاب کرد. در این عکس شگفت انگیز، کهکشان راه شیری هم دیده می شود. عکس از طاها قوچکانلو تالاب لیپار؛ تالاب صورتی رنگ ایران  تالاب لیپار که به تالاب صورتی نیز معروف است، یکی از جاذبه های منحصربه فرد طبیعی کرانه دریای عمان است، که فقط چهار نمونه مشابه از آن در جهان وجود دارد. تالاب لیپار؛ تالاب صورتی رنگ ایران (خیلی ناراحتم که دیگه دست مسئولین به شهر ماهم رسیده و دارن از طبیعت استخراج میکنن،آره دیگه بزنین اینا رو هم داغون و تموم کنید!) alt="" border="0" />   اگه بیاین استان ما و چابهار رو نبینید ۹۰ درصد لذت سفرتون رو از دست دادینا!!

چابهار زیبا..پست موقت:چابهار یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان و تنها بندر اقیانوسی کشور می باشد که در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. همین امر سواحل صخره ای را در این منطقه بوجود آورده که امواج پس از برخورد با آنها گاه تا پنج متر اوج می گیرند.خنک ترین در تابستان و گرم ترین در زمستانآب و هوای این شهر و پیرامون آن همیشه بهاری و معتدل است و به همین دلیل چابهار (چهاربهار) نامیده می شود. چابهار هم عرض جغرافیایی و هم آب و هوا با بندر میامی در شبه جزیره فلوریدای امریکا است. وزش بادهای موسمی، موسوم به �مونسون� در چابهار سبب شده است تا این بندر در تابستان، خنک ترین و در زمستان، گرم ترین بندر جنوبی ایران و دمای آن تنها بین ۱۰ تا ۳۴ درجه سانتی گراد در نوسان باشد. این دما باعث ایجاد یکی از متنوع ترین پوشش های گیاهی و گونه های جانوری در چابهار سایت ناسا عکسی از درخشش پلانکتونها در سواحل چابهار را به عنوان عکس روز سایت خود انتخاب کرد. در این عکس شگفت انگیز، کهکشان راه شیری هم دیده می شود.

در صورتیکه پست با عنوان ✓خاطره هام⁦ - چابهار زیبا.. دارای محتوای نامناسب میباشد بر روی گزینه درخواست حذف مطلب کلیک نمائید تا از دسترس خارج گردد.