روی خط خبر

  • basira15
  • فوائد برگ به و خواص فوقالعاده آن

منبع: basira15
امتیاز: 5 5

فوائد برگ به و خواص فوقالعاده آن از وبلاگ علایم و درمان انواع بیماری ها basira15

فوائد برگ به و خواص فوقالعاده آن

به با نام علمی Cydonoa oblonga از میوه های دانه دار می باشد که قسمت خوراکی میوه شان، نهنج رشد کرده گل است که تخمدان را در بر گرفته است. درخت به ، درخت کوچکی است به ارتفاع حداکثر پنج متر، که شبیه درخت سیب است. میوه اش به رنگ زرد ، آبدار و درشت تر از سیب است و در فصل پاییز می رسد.در این مطلب با خواص برگ به آشنا میشوید.

خواص برگ بهمیوه درخت به، میوه ای بسیار خوش عطر با گوشتی خشک است. طعم به ترش و کمی گس می باشد، در طب سنتی از به برای درمان مشکلات و بیماری های همچون یبوست، تهوع، استفراغ، کاهش فشار خون بالا و … استفاده می شود. به همین منظور برای آشنایی با خواص به می توانید، از مطالب قبلی آرگا دیدن کنید و برای مشاهده خواص برگ به نیز می توانید در ادامه با این مطلب از آرگا همراه شوید.پشت برگ های درخت به همانند میوه به کرک دار است. دمنوش به طبیعتی گرم و معتدل دارد و مصرف آن نشاط آور می باشد. همچنین برای درمان استرس و کاهش اضطراب نیز مفید است و دیگر خواص برگ به شامل موارد زیر می باشد.استفاده از دم کرده یا جوشانده برگ به برای درمان سرفه بسیار موثر می باشد. برگ به تاثیر بسزایی در نرم شدن مخاط سینه و ریه، درمان گرفتگی سینه، صاف شدن صدا و گلو دارد. همچنین استفاده موضعی از جوشانده برگ به روی سینه برای تسکین دردهای قفسه سینه موثر می باشد.یکی دیگر از خواص برگ به تقویت عملکرد قلب و عروق می باشد. بنابراین مصرف جوشانده برگ به باعث درمان گرفتگی عروق و رگ ها می شود و با استفاده از آن گرفتگی کرونل قلب نیز برطرف می گردد، که برای این منظور می توانید به مدت ۲۰ روز، روزی یک لیوان دمنوش برگ به میل نمایید. علاوه بر آن مصرف دمنوش برگ درخت به برای کاهش کلسترول خون، درمان فشارخون بالا و پیشگیری از ایجاد لخته های خونی مفید می باشد.برای تهیه دمونوش برگ به باید مقداری برگ های به(۱۰ الی ۱۵ عدد) را به مدت ۲۰ دقیقه داخل مقداری آب بخیسانید، سپس آن ها را شستشو دهید و به همراه آب به میزان ۱ لیتر داخل قوری مسی بجوشانید. پس از این مدت اجازه دهید، تا با حرارت کم بجوشد و ۱/۳ آب آن تبخیر شود، سپس می توانید این دمنوش را پس از سرد شدن بنوشید.در طب سنتی برگ به عنوان یک ضدعفونی کننده قوی برای بهبود و التیام زخم های سطحی به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. برای این کار باید مقداری برگ درخت به را به همراه مقدار آب بجوشانید و پس از نرم شدن برگ ها، اندکی صبر کنید تا جوشانده سرد شود. سپس برگ ها را روی زخم قرار دهید. جوشانده آن را نیز می توانید، برای شستن زخم استفاده کنید.یکی دیگر از فواید برگ به تقویت موی سر و تیره شدن موها می باشد، که برای بهرهمندی از این خواص برگ به باید، جوشانده برگ درخت به را روی سرتان بمالید و بعد موهایتان را به وسیله کلاه پلاستیکی بپوشانید و پس از گذشت یک ساعت، موهایتان را بشویید.درمان تورم چشم یکی دیگر از مزایای مصرف جوشانده برگ به می باشد. برای رفع و التیام ورم چشم ها باید این جوشانده را به عنوان ضماد مورد مصرف قرار داد.منبع : آرگا

در صورتیکه پست با عنوان فوائد برگ به و خواص فوقالعاده آن دارای محتوای نامناسب میباشد بر روی گزینه درخواست حذف مطلب کلیک نمائید تا از دسترس خارج گردد.

× ×